خرید ملک در ترکیه

آیا امکان خرید ملک در ترکیه وجود دارد؟ آیا ایرانیان می توانند برای خرید مستغلات در ترکیه اقدام کنند؟ چرا خرید ملک در ترکیه حائز اهمیت است؟

مزایای خرید ملک در کشور ترکیه چیست؟  چگونه می توان اقامت ترکیه را خریداری کرد؟

چنانچه قصد دارید که از پاسخ این پرسش ها آگاه شوید، کافی است تا اندکی از زمان خود را به ما اختصاص دهید و به مطالعه این مقاله بپردازید.

در سال های اخیر جمعیت بسیار زیادی از ایرانیان به مهاجرت در کشور ترکیه روی اورده اند، که قصد دارند در سال های آتی زندگی خود را در این کشور زندگی کنند. این مساله دلایل بسیار متعددی دارد که برخی از انها را می توان:

آب و هوا، زیبایی کشور ترکیه، سهولت مهاجرت به کشور های دیگر از طریق ترکیه و … در نظر گرفت.

بسیاری از هموطنان عزیز ایرانی ما در سال های اخیر برای خرید ملک در این کشور نیز اقدام کرده اند، و عده بسیار زیادی نیز تمایل به انجام این کار را دارند که یکی از دلایل انجام اینکار دریافت اقامت ترکیه بوده است.

در واقع دریافت اقامت ترکیه به کسب مدرکی گفته می شود که با دریافت کردن آن امکان زندگی در کشور ترکیه برای ایرانیان و سایر اتباع خارجی فراهم می شود. به صورت کلی اقامت ترکیه از دو نوع برخوردار است که عبارتند از: اقامت دائمی ترکیه و اقامت موقت ترکیه.

ایرانیان برای مهاجرت و زندگی در کشور ترکیه باید ابتدا اقامت موقت دریافت کنند و سپس اقامت دائمی خود را بگیرند که البته در این خصوص باید از شرایط مورد نظر دولت ترکیه برخوردار باشند تا بتوانند به این مدارک دست پیدا کنند.

شهر های استانبول و آنتالیا جزو شهر های توریستی و پرجمعیت کشور ترکیه بوده که بیشترین رشد قیمت خانه و سرمایه‌گذاری را دارد. شهر استانبول بیشترین رشد قیمتی در سال های اخیر را تجربه کرده و معاملات ثبت شده در شهر استانبول و آنتالیا رشد چشمگیری داشته است.  شما می توانید با خرید خانه در استان استانبول و شهر های همجوار سود بیشتری را دریافت نمایید.

امکانات رفاهی، گردشگری، تفریحی و پزشکی بسیاری در استان استانبول برای ایرانیان و سرمایه‌گذاران فراهم شده است. برای اطلاع از قیمت خرید خانه در شهر استانبول و خرید ملک در ترکیه با سایت کارمونیا همراه باشید

مبحثی بعدی که ما مورد بررسی قرار می دهیم خریداری اقامت اقامت ترکیه است زیرا تعدادی از کاربران از ما می پرسند آیا می توان بصورت مستقیم اقامت ترکیه را خریداری نماییم بریم و به این سوالات پاسخ دهیم .

پروسه خرید ملک در ترکیه

اولین مرحله برای خرید ملک بازدید ملک مورد نظر است. باید موارد مهم را قبل از خرید ملک بررسی نمایید. در صورت اینکه به زبان ترکی استانبولی تسلط ندارید، از افراد مسلط یا مترجم زبان ترکی استانبولی کمک دریافت نمایید. پس از بررسی ملک مورد نظر، پروسه خرید ملک را ادامه داده و قرارداد بین دو طرف معامله منعقد می شود. این قرارداد به زبان ترکی استانبولی و فارسی نوشته شده و به نام خریدار تعریف می گردد.

تمام پرداختی های شما طبق قرارداد انجام شده و مقداری از قیمت کل ملک را باید برای عقد قرارداد بپردازید. در ادامه باید درخواست انتقال سند را انجام داده و برای آن نیاز به پاسپورت، برگه پایان کار، بیمه نامه اجباری، عکس، ترجمه مدارک و حضور وکیل خواهید داشت.

انتخاب ترکیه برای مهاجرت و پیشرفت

با توجه به اینکه هزینه های زندگی در کشور ترکیه نسبت به سایر شهر های اروپایی کمتر است، بسیاری از مهاجران از جمله کشور های عراق، سوریه و ایران اقدام به خرید ملک در ترکیه می کنند. مراکز تفریحی و سرگرمی بسیاری در کشور ترکیه وجود دارد که شما می توانید از مزایای گردشگری این کشور نیز استفاده نمایید.

مراکز بهداشتی و درمانی تخصصی در کشور ترکیه ساخته شده است که شما می‌ توانید این کشور را به عنوان مرکز پیشرفت در نظر داشته باشید. کشور ترکیه نیز از سرمایه گذاران در این کشور پشتیبانی کرده و خدمات بسیاری را برای کاربران ارائه می کند.

خرید ملک ارزان تر در ترکیه

اگر بخواهیم کشور ترکیه را از لحاظ سرمایه گذاری با کشورهای اروپایی و آمریکایی مقایسه کنیم، هزینه خرید ملک در این کشور بسیار کمتر از کشورهای اروپایی و آمریکایی تلقی می شود و فرصت مناسبی را برای کاربران و سرمایه گذاران ایجاد می کند. شما می توانید با کمتر از ۲ میلیارد تومن در شهر هایی مانند استانبول اقدام به خرید ملک در ترکیه نمایید. برای آشنایی با هزینه های زندگی در کشور ترکیه و خرید ملک در این کشور با همکاران مجموعه در ارتباط باشید.

خرید ملک در ترکیه

آیا امکان خرید اقامت کشور ترکیه وجود دارد؟

به صورت کلی اقامت ترکیه در انواع مختلف آن به گونه ای نیست که بتوان با پرداخت پول آن را خریداری کرد،

در حالی که بسیاری از افراد فکر می کنند که با پرداخت پول به دولت ترکیه کارت اقامت برای انها صادر می شود.

پس باید بدانید که خرید اقامت در ترکیه امکان پذیر نیست و از این روش برای دریافت اقامت نمی توانید اقدام کنید.

حال این پرسش ایجاد می شود که اگر امکان خرید اقامت این کشور وجود ندارد چه راه هایی برای برای دریافت اقامت دائم این کشور وجود دارد ؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که برای دریافت اقامت دائم برای این کشور به این معنا است که با استفاده از روشی مانند:

خرید ملک در ترکیه به دریافت اقامت نائل آمد.

در واقع کسانی که از تمکن مالی برخوردار باشند و امکان خرید املاک و مستغلات در ترکیه را داشته باشند،

می توانند با انجام این کار هم اقامت خود را دریافت کنند و هم از مزایای دیگر خرید ملک در ترکیه بهره مند گردند.

خرید ملک در ترکیه:

قیمت ملک در ترکیه با کشور ما تفاوت چندانی ندارد و هموطنان عزیز ایرانی می توانند در این کشور نیز برای خرید مستغلات اقدام کنند و سرمایه گذاری در ترکیه انجام دهند. علاوه بر آن هزینه مورد نیاز برای اجاره خانه در این کشور نیز تقریبا مشابه ایران است ،

این موضوع شرایط را برای ایرانیانی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند بسیار آسان می کند.

خرید ملک در ترکیه

اهمیت خرید ملک در ترکیه:

از مسائلی که باعث می شود تا خرید ملک در کشور ترکیه حائز اهمیت باشد،

باید به این موضوع اشاره کرد که با انجام این کار در این کشور امکان دریافت اقامت فراهم می کنیم،

که یکی از شرایط  اقامت ترکیه در سال 2022 خرید زمین یا منزل می باشد،

در صورتی که هموطنان ایرانی برای خرید ملک در این کشور اقدام کنند، امکان دریافت اقامت این کشور را خواهند داشت.

اما توجه داشته باشید که در صورتی که قصد دارید تا برای دریافت اقامت ترکیه، از طریق خرید ملک در این کشور اقدام کنید،

باید حتما ملکی که در ترکیه خریداری می کنید، ارزشی به میزان حداقل 250 هزار دلار داشته باشد.

در غیر این صورت باید اقامت ترکیه خود را هر ساله با استفاده از سند ملک، تمدید کنید تا اجازه زندگی قانونی در این کشور را داشته باشید.

با خرید ملکی که دارای این ارزش پولی باشد، میتوان اقامت موقت را دریافت کرد اما این ملک نباید به مدت سه سال بفروش برسد

و خریدار باید آن را به مدت سه سال نگه دارد.

مزایای خرید ملک در ترکیه:

خرید ملک در کشور ترکیه علاوه بر اینکه امکان دریافت اقامت را برای ایرانیان فراهم می کند،

مزایای دیگری نیز دارد، اما مهم ترین مزیت آن همان دریافت اقامت بود.

بارزترین مزایای خرید ملک در این کشور از قبیل زیر است:

  • سرمایه گذاری و کسب سود با نرخ دلار
  • بهره مند شدن از برخی امکانات نوین کشور ترکیه
  • امکان ادامه تحصیل در این کشور
  • دریافت اقامت موقت برای شخصی که ملک را خریداری کرده به همراه فرزند و همسر او
  • و….

که ما برای شما کاربران عزیز تعدادی از موارد بالا را شرح داده ایم :

1 – سرمایه گذاری موفقیت آمیز

همان طور که می دانید بر اساس مسائل اقتصادی و اجتماعی حاکم بر کشور ما ارزش پول ایران به میزان زیادی کاهش پیدا کرده است،

از این رو یکی از مزایای مهم خرید مستغلات در کشور ترکیه، سرمایه گذاری است.

کسانی که قصد داشته باشند تا یک سرمایه گذاری موفقیت آمیز انجام دهند، خرید ملک در این کشور برای انها گزینه بسیار مناسبی است

زیرا با انجام این کار می توانند با نرخ دلار سرمایه گذاری خود را انجام دهند و از سرمایه گذاری با ریال ایران فاصله بسیار زیادی پیدا می کنند.

خرید ملک در ترکیه

2 – امکان دریافت اقامت برای تمامی اعضای خانواده شخصی که ملک خریداری کرده است:

اشخاصی که گزینه خرید ملک را برای دریافت اقامت ترکیه انتخاب می کنند و ملکی را در این کشور خریداری می نمایند،

نه تنها قادر به دریافت اقامت برای خود هستند، بلکه اقامت سایر اعضای خانواده خود را نیز به این شکل دریافت می نمایند.

3- امکان دریافت شهروندی ترکیه:

دریافت شهروندی ترکیه در مقایسه با اقامت ترکیه از مزایای بیشتری برخوردار است و کسانی که شهروندی ترکیه را دریافت کرده باشند،

امکان مهاجرت به حدود 100 کشور جهان را بدون نیاز به دریافت ویزا خواهند داشت که البته این فقط یکی از مزیت های دریافت شهروندی ترکیه است.

با این وجود خرید مستغلات در این کشور این امکان را برای شما به وجود می اورد و با گذشت 5 سال از خرید می توانید شهروندی ترکیه را نیز دریافت کنید.

چگونه با خرید ملک در ترکیه اقدام به دریافت اقامت دائم کنیم ؟

علاوه بر موارد ذکر شده در فوق کسانی که بخواهند با خرید ملک به اقامت دائم دسترسی پیدا کنند باید به مدت 5 سال ملک خریداری شده را برای خود نگه دارند و اقامت موقت خود را هر ساله تمدید کنند تا بعد از گذشت 5 سال از طریق خرید ملک امکان دریافت اقامت دائمی را داشته باشند و بتوانند پاسپورت خود را بگیرند.

کلام پایانی:

خرید زمین و خانه در ترکیه و چگونگی دریافت اقامت دائم را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دادیم تا در صورتی که قصد دریافت اقامت و یا سرمایه گذاری در ترکیه را دارید اطلاعات مناسب در این زمینه را در اختیار داشته باشید.

در زمانه مهاجرت و خرید ملک در ترکیه باید موارد مختلفی را در نظر داشته باشید. منطقه شهر که در آن سکونت دارید بهتر است امکانات رفاهی گردشگری و پزشکی را دارا بوده و بتوانید در صورت نیاز استفاده نمایید. همچنین خرید ملک و اقامت در کشور ترکیه چالش های خاص خود را دارد که باید در نظر داشته باشید.

در صورتی که مایل به خرید آپارتمان و خانه در ترکیه هستید، توصیه می کنیم که انجام این کار نیازمند طی کردن مراحل مختلفی است که باید در طی کردن این مراحل حرفه ای باشید و در صورتی که در انجام این امور سر رشته و مهارت ندارید، میتوانند از مجموعه کارمونیا کمک دریافت کنید و خرید ملک و دریافت اقامت خود را به واسطه همکاران ما در کارمونیا پیش ببرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما در تماس باشید و سوالات خود را به همکاران ما اعلام کنید.

سوالات متداول

1.هزینه خرید ملک در ترکیه چقدر می باشد ؟

قیمت ملک در ترکیه متفاوت است و بستگی به منطقه ی مورد نظر شما دارد البته هزینه خرید ملک در این کشور با کشور ما تفاوت چندانی ندارد و هموطنان عزیز ایرانی می توانند در این کشور نیز برای خرید مستغلات اقدام کنند.

2.مزایای خرید ملک در ترکیه چیست ؟

از مزایای خرید ملک در ترکیه می توان به امکان دریافت اقامت برای تمامی اعضای خانواده شخصی که ملک خریداری کرده، سرمایه گذاری موفقیت آمیز در این کشور و … اشاره نمود.

مطالب مرتبط :

اجاره ماشین در ترکیه

بهترین مناطق در ترکیه

خرید خانه در ترکیه

رزرو هتل ارزان در استانبول

شرایط اقامت ترکیه

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۳ رای

7 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.