ازدواج بین المللی در ترکیه

ازدواج بین المللی در ترکیه

بر اساس قانون مدنی ازدواج بین المللی در ترکیه نیز برای اتباع خارجي وجود دارد که در ترکيه می توانند عقد و ازدواج خود را ثبت کنند. مراحل ازدواج اتباع خارجي اندکي با اتباع ترکيه متفاوت مي باشد، براي نمونه اتباع ايراني مي بايستي از کنسولگريهاي ايران برگ تجرد دریافت بنمایند. ما در این مقاله قصد داریم خلاصه از مراحل ازدواج اتباع خارجی در ترکیه را برای شما دوستان بیان کنیم .

خلاصه مراحل کامل ازدواج بین المللی در ترکیه :

1- مراجعه به کنسولگري کشور متبوع خارجی ها برای ازدواج بین المللی در ترکیه :

اگر يکي يا هردوي طرفين ازدواج ايراني باشند، هردو شخص مي بايستي به کنسولگري کشور خود مراجعه نموده و برگه تجرد دريافت کنند. لازم به توضيح است که دختران ايراني بر اساس قوانين ايران مي بايستي اجازه پدر را در ازدواج اول داشته باشند و يا گواهي فوت وي را به کنسولگري ارائه دهند همچنین برای خانمهایی که برای بار دوم ازدواج می کنند، ارائه برگه طلاق براي دريافت برگ تجرد الزامی است، ضمنا برای دریافت برگ تجرد علاوه بر مدارک فوق اصل شناسنامه و کارت ملی و پاسپورت و 3 قطعه عکس لازم است.

2- آزمايش خون (گواهی سلامت):

گواهی سلامت یا آزمايش خون برای تشخیص بیماریهای ارثی و خونی توسط بيمارستانهاي دولتي و يا موسسات غير انتفاعي و خيريه انجام میپذیرد.

3- ترجمه مدارک و پاسپورت و امضا فرمهای ويژه :

فرمهاي ويژه که از شهرداريها گرفته شده در یکی از دفاتر اسناد رسمی امضا و به ثبت می رسد.

4- تعيين وقت عقد رسمی:

پس از انجام امور بالا زمان عقد مشخص خواهد شد.

5- ثبت رسمی در ايران

وکیل موسسه ما تمامی کارهای زیر را درمدت چهار روزانجام میدهد.

پس از پايان عقد در ترکيه شما در اين کشور رسما زن و شوهر محسوب مي شويد.

توجه داشته باشید که اگر شما با یک شهروند ترک ازدواج کنید می توانید اقامت این کشور را اخذ نمایید برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه ی زیر مراجعه فرمایید:

اقامت در ترکیه 2022