از محله چانکایا در آنکارا چه میدانید؟

محله چانکایا کجاست؟ یکی از شهرهای پیشرفته در کشور ترکیه که سالانه افراد زیادی را به‌ منظور اقامت به خود جذب می‌کند، آنکارا است. این شهر از نظر اقتصادی و فرهنگی در سطح بالایی قرار داشته، در نتیجه محله‌هایی که در این شهر واقع شده‌ خصوصیت‌ های خارق‌العاده‌ ای دارند‌. از میان محله‌های بسیار پیشرفته در این شهر محبوب‌ترین منطقه، محله چانکایا در آنکارا بوده که افراد زیادی از بخش‌های مختلف دنیا این منطقه را انتخاب می‌کنند.

افرادی که در این زمینه مطالعه دارند، قطعا می‌دانند معتبرترین مناطق در شهر آنکارا یعنی در مرکز این ایالت است. این شهر از سوی افراد زیادی برای زندگی، تحصیل و سرمایه‌گذاری گزینش می‌ شود. چون بخش زیادی از مراکز دولتی در این شهر متمرکز هستند. از دیگر دلایل اهمیت این منطقه، این موضوع است که میزبان سفارت‌ های آمریکا، ایتالیا، روسیه، انگلیس و اوکراین در دنیاست. اگر بخواهیم آشنایی مختصری با محله چانکایا داشته باشیم باید بگوییم از مناطقی است که برای حمل‌ونقل بسیار مناسب بوده، درنتیجه افراد با استفاده از هواپیما، قطار و حتی اتومبیل شخصی نیز می توانند بخشی از مسافت را طی کنند.

 برای آماده شدن ذهن شما یک توضیح مختصری در رابطه با محله چانکایا در آنکارا ارائه دادیم. اما این توضیحات تنها بخش کوچکی از موضوع بوده، برای آشنایی هر چه بیشتر توصیه می کنیم تا انتها مقاله همراه ما باشید.

در ضمن شما میتوانید برای خرید خانه در استانبول با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

محله چانکایا در آنکارا در کجا واقع است؟

 محله چانکایا در آنکارا یا همان جانکایا، در ناحیه مرکزی شهر بوده و بخشی از این بخش عظیمی از سازمان‌های اداری در حوالی این منطقه قرار دارند. اگر بخواهیم موقعیت این محله را دقیق‌ تر بررسی کنیم باید بگوییم ۹۸۶ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. این محله بسیار زیبا کارکردهای زیادی در بخش سیاسی، تجاری و اداری داشته و پیش‌ از تاسیس جمهوری ترکیه محله‌ای در جنوب شرق با تاکستان‌ها و باغ‌های زیبا شناخته می‌شد.

اما پس از اقامت مصطفی کمال آتاتورک این شهر دچار یک سرنوشت جدید شد و محله چانکایا نام گرفت. برحسب موقعیت مکانی و اجتماعی این شهر مورد توجه افراد زیادی بوده که شهر آنکارا را برای اقامت انتخاب می‌کنند. در نتیجه فروش واحدهای مسکونی و تجاری به‌طور سالانه در این محله همچنان رشد چشمگیری داشته‌ است. در این محله مراکز معتبر زیادی برای خرید وجود دارد و افراد به‌ راحتی می‌توانند وسایل و محصولات موردنظر خود را به‌ طور استاندارد و قیمت مناسب خریداری کنند.

 

برای اخذ شهروندی ترکیه با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

چگونه به چانکایا برویم؟

 همانطور که گفتیم چانکایا در موقعیت مکانی بسیار خوبی قرار داشته و گزینه‌های متعددی برای سفر به این منطقه وجود دارد که می‌توان به راه‌آهن، بزرگراه و راه‌های هوایی اشاره کرد. کسانی که به هر دلیلی قصد دارند با وسیله نقلیه خود به این منطقه سفر کنند، باید از آنتالیا تا چانکایا ۵۰۷ کیلومتر از استانبول ۴۸۰ کیلومتر و از ازمیر ۶۱۸ کیلومتر مسافت را پشت سر بگذارند.

 

محله چانکایا

 

برای اینکه نسبت به راه‌های رسیدن به چانکایا اطلاعات بیشتری داشته باشید، توصیه می‌کنیم از پشتیبان‌های سایت کارمونیا مشورت به عمل آورید. چون این افراد به‌راحتی و درستی شما راهنمایی می‌ کنند.

قیمت خرید ملک در محله چانکایا

با توجه به نوسانات ارز و دلار نمی‌توان برای خرید ملک در چانکایا یک‌ قیمت واحد و ثابت را در نظر گرفت. این قیمت تحت تاثیر یکسری شرایط، بالا و پایین می‌شود. اما با توجه به خصوصیات و امکاناتی که این منطقه در اختیار افراد قرار داده به طبع قیمت‌ ملک های آن در مقایسه با محله‌های دیگر بیشتر است.

قیمت اجاره ملک در محله چانکایا

برای قیمت اجاره ملک در چانکایا درست همانند خرید آن نمی‌توان قیمت را مدنظر قرار داد. چون برای اجاره نیز تمام قضایای خرید صادق بوده و این قیمت‌ها به‌شدت بالا و پایین می‌شود. اما می‌توان این نتیجه را گرفت که قیمت اجاره ملک در این محله همانند خرید آن طبیعتاً بالا است.

مراکز تفریحی محله چانکایا در آنکارا

در این محله یعنی چانکایا مراکز تفریحی بسیار زیادی وجود داشته که افراد برای گذراندن اوقات فراغت خود آن‌ها را انتخاب می‌کنند. از این میان می‌توان به دریاچه ایمیر، پارک کوگولو، خیابان تونعلی حلمی، موزه تاریخ طبیعی، بی‌ پازاری، پارک پنجاهمین سالگرد، سرزمین عجایب، چشمه‌های آبگرم هایمانا و دودکش‌های پری آباجی اشاره کرد.

بیشتر بخوانید : پذیرش در دانشگاه های ترکیه

 

کلام آخر

همان‌طور که ملاحظه کردید ما در این مقاله به معرفی محله چانکایا در آنکارا پرداختیم. برای کسب اطلاعات بیشتر شما می‌توانید با کارشناسان سایت کارمونیا مشورت به عمل آورید.

 

منبع : www.tripadvisor.com

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.