خرید ملک اقساطی در ترکیه

خرید ملک اقساطی در ترکیه

 

خرید ملک اقساطی در ترکیه چگونه است؟ چگونه می توان ملک اقساطی در ترکیه خریداری کرد؟ آیا خرید ملک اقساطی برای ایرانیان امکان پذیر است؟

در کارمونیا با ما همراه باشید تا توضیحاتی در این خصوص به شما ارائه دهیم.

با کاهش ارزش واحد پولی ریال در کشور ما، عده زیادی از هموطنان کشور ما تصمیم به سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه گرفته اند،

تا با انجام انجام این کار از تورم حاکم بر کشور عقب نماندند و بتوانند سود بیشتری از سرمایه گذاری خود انجام دهند.

اما برای خرید ملک در ترکیه قوانین و شرایطی وجود دارد که باعث می شود تا همه افراد قادر به خرید ملک اقساطی در ترکیه نباشند.

 

خرید ملک اقساطی در ترکیه چگونه است؟

خرید ملک اقساطی در ترکیه در واقع برای عده از هموطنان ما امکان پذیر است که اقامت دائم کشور ترکیه را داشته باشند و کارت اقامت دائم خود را از دولت ترکیه دریافت نموده باشند.

در غیر این صورت امکان خرید اقساطی ملک وجود ندارد و فقط می توان برای خرید ملک با وجه نقد اقدام کرد. به صورتی که تمامی هزینه مربوط به خانه و یا ملک در حین خرید باید به صاحب آن پرداخت شود.

 

اقامت دائم چیست؟

اقامت دائم در واقع به معنای حق سکونت دائمی در کشور ترکیه است و کسانی که اقامت دائمی ترکیه را داشته باشند می توانند به صورت دائمی و قانونی در این کشور زندگی کنند و فعالیت های خود را انجام دهند.

اما برای دریافت اقامت دائم در خصوص خرید ملک اقساطی در ترکیه نیز باید ابتدا برای دریافت اقامت موقت اقدام کرد و تا زمانی که اقامت موقت از سوی ایرانیان دریافت نشود، امکان دریافت اقامت دائمی وجود نخواهد داشت.

 

اقامت موقت چیست؟

اقامت موقت ترکیه اجازه زندگی به صورت موقتی در کشور ترکیه است که از سوی دولت ترکیه به کسانی که واجد شرایط برای دریافت این نوع اقامت هستند، اعطا می گردد. کسانی که اقامت موقت داشته باشند از تمامی مزایا و حقوق کشور ترکیه بهره مند نمی شوند و فقط از برخی امکانات این کشور می توانند استفاده کنند.

علاوه بر آن لازم به ذکر است که اقامت موقت باید به صورت سالانه تمدید شود تا شخص برای یک سال دیگر اجازه زندگی  در این کشور را پیدا کند.

با این وجود اولین گام برای خرید ملک اقساطی در ترکیه دریافت اقامت موقت و پس از آن دریافت اقامت دائمی است.

 

مزایای خرید ملک اقساطی در ترکیه:

با خرید ملک به صورت اقساطی در این کشور می توانید از مزیت های زیر بهره مند گردید:

  • کسب سود بیشتر از سرمایه گذاری
  • امکان زندگی کردن در کشور ترکیه
  • خرید ملک در کوتاهترین زمان ممکن
  • امکان خرید ملک گران تر از سرمایه موجود
  • کاهش فشار مالی برای خرید ملک
  • و…

 

مزایای خرید ملک اقساطی در ترکیه

 

در چه شرایطی خرید ملک اقساطی در ترکیه بهتر است؟

زمانی که شما یک ملک اقساطی در ترکیه می خرید نسبت به خرید نقدی، پول بیشتری باید پرداخت کنید. زمانی شما سود میکنید که:

۱- شما تمام مبلغ را در ترکیه به صورت نقد در دست داشته باشید.

۲-سند ملک قبل از اتمام اقساط به نام شما انتقال یابد (تا بتوانید از آن برای اقامت ترکیه استفاده کنید).

۳-خودتان واحد را تحویل بگیرید، و یا به کسی اجاره دهید.

برای مثال اگر شما یک واحد یک خوابه به صورت اقساطی(پنجاه درصد نقد و پنجاه درصد اقساط در مدت ۵ سال) با قیمت ۲۴۰ هزار لیر بخرید. ۵۰ درصد پول را پرداخت می کنید و ۵۰ درصد دیگر را در بانک سرمایه گذاری می کنید و از سود آن بهرمند می شوید. بانک زراعت ترکیه که در واقع اولین بانک رسمی دولتی ترکیه است .

در اعضای ۱۲۰هزار لیر ماهیانه ۲ هزار لیر به شما پرداخت می کند، که در واقع با دریافت سود از بانک می توانید قسط منزل خود را پرداخت کنید.

نحوه خرید ملک اقساطی در ترکیه:

قیمت ملک در ترکیه با مناطق مرفه نشین تهران تقریبا قیمت یکسانی دارد و کسانی که می خواهند در ترکیه ملک خریداری کنند و بخشی از هزینه آن را به صورت اقساطی بپردازند، میتوانند برای خرید یک ملک بخشی از هزینه آن در حدود یک میلیارد را نقدا پرداخت کنند و ما بقی مبلغ را به صورت ماهیانه در اقساط 40 الی 100 میلیون تومانی بپردازند.

 

قیمت هر متر خانه در ترکیه چه قدر است؟

معمولا برای کسانی که می خواهند به خرید ملک اقساطی در ترکیه بپردازند، کسب اطلاع از قیمت هر متر خانه مهم است.

در این رابطه باید اشاره کنیم که خرید ملک در ترکیه در شهر های مختلف آن با هزینه متفاوتی برخوردار استف

اما در کل هزینه آن در حدود متری 25 میلیون تومان است.

با این وجود هر چه متراژ ملکی که قصد خرید آن را داشته باشید افزایش پیدا کند هزینه شما نیز بیشتر می شود.

 

کلام پایانی:

خرید ملک اقساطی در ترکیه را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دادیم. در صورتی که می خواهید یک ملک مناسب در ترکیه پیدا کنید،

برای خرید آن اقدام نمایید، از مجموعه کارمونیا کمک بگیرید و امور مربوط به خرید ملک مورد نظر را به دست این همکاران ما بسپارید.

از آنجایی که شرکت ما مسئولیت انجام کلیه وام بانکی در ترکیه را برای مشتریان خود بر عهده گرفته است، شما نیازی به پیگیری امور بانکی در این خصوص نخواهید داشت.

مجموعه کارمونیا نه تنها مراحل خرید ملک در این کشور را برای شما انجام می دهد و راهنمایی در خصوص آن به شما ارائه می دهد بلکه مراحل دریافت اقامت دائم، موقت و شهروندی را نیز می توانید از طریق این مجموعه پیگیری کنید.

 

 

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای