آزمون SAT در ترکیه

آزمون sat در ترکیه

آزمون SAT در ترکیه و یا کشورهای دیگر که به وسیله گروه کالج ایجاد می شود یک آزمون ورودی است که به وسیله بیشتر دانشگاه ها و دانشکده ها برای پذیرش داشجو به کار می رود. این ایده (یا حداقل تئوری) ایجاد یک معیار معمولی برای مقایسه  متقاضیان است.

با وجود این می توان گفت که این یکی از فاکتورهای پذیرش است. ریز نمرات مدرسه، دانشگاه، توصیه نامه و معرفی، مصاحبه ها و مقالات روش های دیگر مورد ملاحظه در پذیرش هستند.

مقدار اهمیت، تاکید بر  آزمونSAT از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اهمیت نمرات  آزمونSAT در دانشگاه مورد علاقه تان با دفاتر پذیرش مستقیما تماس بگیرید.

زمان برگزاری آزمون sat در ترکیه :

آزمون SAT هر ساله در ماه های اکتبر، نوامبر، دسامبر، ژانویه، مارس، می و ژوئن ارائه می شوند. که ما اطلاعات کافی برای شرکت کردن شما در این آزمون را به صورت کامل شرح داده ایم.

شرح مختصر  SAT

دفعات
 هفت بار در سال
مدت
 سه ساعت و 45 دقیقه
بخش ها
 ریاضی، درک مطلب، نگارش
هزینه
 50 دلار
حداکثر نمره
 800 نمره در هر بخش
میانگین نمرات
 487 نمره در نگارش
513 نمره در ریاضی
497 نمره در درک مطلب

بخش های آزمون sat در ترکیه :

سه بخش در SAT وجود دارند: ریاضی، درک مطلب و نگارش. در بخش نگارش متقاضیان باید مقاله ای را به پایان برسانند که جزء عوامل نمره نهایی است که این آزمون سه ساعت و ۴۵ دقیقه طول می کشد.

 

آزمون sat

 

1- سوالات ریاضی آزمون sat در ترکیه :

این آزمون شامل سوالاتی از مسائل ریاضی، جبر ، هندسه ، آمار و احتمال  می باشد که شامل دو بخش می باشد در بخش اول 25 دقیقه زمان دارید و در بخش دوم 55 دقیقه.

 

2- درک مطلب آزمون sat در ترکیه :

این قسمت شامل 52 سوال می باشد که شرکت کنندگان باید در زمان 65 دقیقه به سوالات این بخش پاسخ دهند.

 

3- نگارش یا انشاء آزمون sat در ترکیه :

پاسخ دادن به این سوالات اختیاری می باشد البته برای اخذ پذیرش در برخی از دانشگاه‌ها یا موسسات آموزشی باید این بخش را تکمیل نمایید. مدت زمان برای نوشتن بخش انشاء  ۵۰ دقیقه می باشد.

 

شما می توانید برای شرکت و امادگی در آزمون و همچنین پذیرش در دانشگاه های ترکیه با ما در تماس باشید.