اقامت ترکیه از طریق کار

اقامت ترکیه از طریق کار

آیا امکان دریافت اقامت ترکیه از طریق کار وجود دارد؟ اقامت کاری ترکیه به چه معنا است؟ چه شرایطی باید برای دریافت اقامت کاری ترکیه وجود داشته باشد؟ مراحل دریافت اقامت کاری در ترکیه چیست؟

همان طور که می دانید کشور ها از قوانین مختلفی برخوردار هستند و تمامی کسانی که از کشور های دیگر به یک کشور نظیر: ترکیه مهاجرت می کنند، به عنوان شخص غیر بومی و غیر شهروند در آن کشور شناخته می شوند و تا زمانی که مراحل مورد نظر برای دریافت شهروندی ترکیه و اقامت در آن را طی نکنند، امکان زندگی به شکل قانونی در آن کشور را نخواهند داشت و از سوی دولت با آنها برخورد می شود.

از این رو با کسانی که قصد داشته باشند تا از هر کشور دیگری به کشور ترکیه مهاجرت کنند و در این کشور برای هر مدت زمانی به زندگی بپردازند، باید برای دریافت اقامت آن کشور اقدام کنند که اقامت انواع مختلفی دارد و یکی از انواع آن دریافت اقامت کاری است.

 

اقامت ترکیه از طریق کار به چه معنا است؟

به صورت کلی اقامت ترکیه از طریق کار و دریافت آن به این معنا است که اشخاص بر اساس کار کردن در کشور ترکیه و کسب در آمد کاری در این کشور اقامت خود را دریافت کنند. اقامت نیز به معنای برخوردار بودن از اجازه قانونی برای زندگی کردن در کشور ترکیه است و زمانی که اقامت کاری دریافت شود، شخص می تواند در مدت زمان تعیین شده از سوی دولت در کشور ترکیه به کسب درامد بپردازد.

پس از پایان یافتن اقامت کاری شخص نیز باید برای تمدید اقامت اقدام کرد تا مجددا اجازه زندگی در ترکیه از سوی دولت آن تایید شود.

 

اقامت کاری ترکیه

 

شرایط دریافت اقامت ترکیه از طریق کار:

برای اینکه بتوان اقامت کاری ترکیه را دریافت کرد لازم است تا شخص مورد نظر که قصد اقامت کاری در ترکیه را دارد، از سوی یکی از شرکت های کشور ترکیه پیشنهاد همکاری دریافت کند.

علاوه بر آن لازم است تا شخص مورد نظر از شرایط به شرح زیر نیز برخوردار باشد:

1- برخوردار بودن از حداقل سن 18 سال

2- ثابت کردن حسن نیت در اداره مهاجرت ترکیه

3- عدم ابتلا به انواع بیماری های واگیر دار

4- برخوردار بودن از حداقل توانایی ارتباط با مردم به زبان رسمی ترکیه ای

5- عدم وجود مدارکی مبنی بر تهدید امنیت کشور ترکیه از سوی فرد مورد نظر

6- عدم انجام شدن فعالیت ها و یا معاملات غیر قانونی از سوی فرد مورد نظر در کشور ترکیه

تمامی کسانی که از این شرایط برخوردار باشند، امکان دریافت ویزای کاری ترکیه را خواهند داشت و می توانند در این زمینه اقدام کنند.

علاوه بر آن لازم به ذکر است که اگر از این شرایط برخوردار نباشید، می توانید از طریق دریافت اقامت توریستی ترکیه و دریافت مجوز کار از اقامت موقت کاری ترکیه برخوردار شوید.

توصیه می کنیم که در این زمینه با همکاران ما در مجموعه کارمونیا که خدمات مربوط به دریافت اقامت و ویزا را برای هموطنان عزیز انجام می دهد، اقدام کنید.

 

مزایای دریافت اقامت کاری چیست؟

از بارز ترین مزایای دریافت اقامت کاری در ترکیه باید به موارد زیر اشاره کرد:

  • کار کردن در کشور ترکیه همانند شهروندان این کشور
  • امکان بهره مند شدن از بیمه درمانی رایگان
  • انجام دادن فعالیت کاری در این کشور به صورت قانونی
  • کسب درآمد بر اساس واحد پولی لیر
  • دریافت پاسپورت کشور ترکیه با دریافت اقامت کاری و پس از 5 سال کار کردن در این کشور
  • به دست آوردن رزومه بسیار خوب در صورت تمایل به مهاجرت به کشور های دیگر
  • و…

تمامی که کسانی که بتوانند این اقامت را دریافت کنند، از مزایای ذکر شده در بخش فوق بهره مند می شوند.

 

کلام پایانی:

اقامت ترکیه از طریق کار را برای شما عزیزان تحت بررسی قرار دادیم. چنانچه قصد دارید که برای دریافت اقامت این کشور اقدام کنید، در ابتدا شرایط خود را بررسی کنید و بهترین نوع اقامت را بر اساس شرایط خود تعیین کنید و سپس برای دریافت آن اقدام نمایید.

در این راستا می توانید با مجموعه کارمونیا در ارتباط باشید و از سوی این مجموعه امور مربوط به دریافت اقامت خود را پیگیری کنید. خصوصا کسانی که قادر به انجام دادن مراحل اداری د راین زمینه نیستند، همکاری با مجموعه کارمونیا بهترین گزینه برای آنها خواهد بود.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.