اخذ ویزای ترکیه

اخذ ویززای ترکیه

آیا می دانید ویزا چیست؟ ایا قصد دارید که برای اخذ ویزای ترکیه اقدام کنید؟ آیا از مزایای اخذ ویزای ترکیه مطلع هستید؟ آیا انواع ویزای ترکیه را می شناسید؟ توصیه می کنیم که اندکی از وقت با ارزش خود را به مطالعه این مطلب اختصاص دهید، تا پاسخ این پرسش ها را دریافت کنید.

کسب اطلاع از شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای ترکیه مطلبی است که بسیاری از هموطنان ما قصد دارند که از آن مطلع شوند زیرا امروزه تعداد بسیار زیادی از هموطنان ما قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارند و بر اساس اهداف مختلفی وارد این کشور می شوند تا سال های آتی زندگی خود را در این کشور سپری کنند.

 

دریافت ویزای ترکیه به چه معناست؟

اخذ ویزای ترکیه در واقع به دریافت مجوزی گفته می شود که از سوی کشور ترکیه به کسانی که به این کشور مهاجرت کرده اند، در صورت شرایط خاصی اعطا می شود و کسانی که ویزای ترکیه را در اختیار داشته باشند امکان اقامت در این کشور به مدت مشخصی را خواهند داشت که میزان اقامت دریافت شده به نوع ویزای هر کسی بستگی دارد. که ما در این وب سایت شرایط اقامت ترکیه 2022 را نیز برای شما عزیزان به طور مختصر و مفید شرح داده ایم.

به صورت کلی دریافت ویزا برای اقامت هر کشور دیگری نیز لازم است و برای مهاجرت و اقامت در هر کشوری باید ویزای مربوط به آن کشور را دریافت کرد.

ویزای ترکیه

 

انواع ویزای ترکیه:

انواع ویزای ترکیه که هموطنان ما و مردم سایر کشور ها برای اقامت در ترکیه می توانند آن را دریافت کنند، از قبیل زیر می باشند:

ویزای توریستی

تجاری

رسمی

دانشجویی

ویزای کاری و … می باشد.

لازم به ذکر است که شرایط دریافت هر یک از انواع ویزاهای ذکر شده در بخش فوق با هم متفاوت هستند.

شرایط و مراحل اخذ ویزای ترکیه:

در خصوص  اخذ ویزای ترکیه لازم است تا هموطنان عزیز در ابتدا تعیین کنند که چه نوع ویزایی می خواهند دریافت نمایند و باید نوع ویزا را بر اساس شرایط خود تعیین کنند. به عنوان مثال: اگر قصد ادامه تحصیل در ترکیه را دارند باید ویزای تحصیلی دریافت کنند و یا اگر قصد تفریح و گردش در این کشور را دارند، باید ویزا از نوع توریستی برای خود اخذ نمایند.

پس از اینکه نوع ویزای مورد نظر انتخاب شد باید از سوی مراکزی مانند: مجموعه کارمونیا بررسی کرد که آیا شرایط شخص برای دریافت این نوع ویزا مناسب است و یا خیر که مجموعه کارمونیا در این زمینه می تواند به میزان زیادی به شما عزیزان کمک کند.

پس از مرحله فوق باید در مدت زمان مناسب برای دریافت ویزا اقدام کرد که بهترین زمان در این خصوص 30 الی 60 روز پس از سفر به کشور ترکیه است که باید بعد از این مدت زمان درخواست خود را به نزدیک ترین کنسولگری و یا سفارت ارائه دهید.

با انجام این کار سفارت مورد نظر تعیین می کند که بر اساس نوع ویزای مورد نظر شما باید چه مدارکی تهیه شوند و به سفارت ارائه داده شوند تا امکان دریافت ویزا وجود داشته باشد.

در نهایت باید مدارک درخواست شده از سوی سفارت را تهیه و اماده کنید و در روز مصاحبه آنها را به سفارت ارائه دهید و منتظر بمانید تا نتیجه صدور ویزا برای شما از سوی سفارت اعلام شود.

 

مزایای اخذ ویزای ترکیه:

از بارز ترین مزیت های دریافت ویزای ترکیه می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • دریافت اقامت کشور ترکیه و زندگی کردن در این کشور به مدت مشخص شده
  • امکان راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد در این کشور
  • ادامه تحصیل و انجام فعالیت های اجتماعی و تجاری مورد نظر
  • دریافت شهروندی این کشور و برخوردار شدن از مزیت های دریافت شهروندی ترکیه
  • سهولت مهاجرت به کشور های دیگر
  • مهاجرت و زندگی در کشور ترکیه به صورت قانونی و بدون بروز هیچ گونه مشکل
  • سرمایه گذاری در کشور ترکیه
  • خرید ملک در این کشور با دریافت ویزا
  • و…

 

کلام پایانی:

اخذ ویزای ترکیه را برای شما عزیزان تحت بررسی قرار  دادیم تا چنانچه مایل به مهاجرت در کشور ترکیه هستید،

از این که چه کارهایی باید انجام دهید و چگونه ویزای این کشور را دریافت کنید، مطلع باشید.

در صورتی که به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه نیاز دارید، حتما با مجموعه کارمونیا در ارتباط باشید. شما عزیزان می توانید مراحل دریافت ویزای ترکیه را از طریق این مجموعه نیز پیگیری کنید.

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.