شرایط اخذ ویزای آمریکا| قیمت انواع ویزای آمریکا

اخذ ویزای آمریکا

اخذ ویزای آمریکا چقدر امکان پذیر است؟ آمریکا یکی از کشورهای مهاجرپذیری است که افراد زیادی رویای مهاجرت به این کشور را در سر دارند؛ اما به دلیل قطع روابط دیپلماتیک ایران و آمریکا، اخذ ویزای آمریکا بسیار پیچیده شده است.

از زمانی که بایدن رئیس جمهور آمریکا شده است، مهاجرت به این کشور تا حدی بهتر شده است. ما در این مقاله شرح می دهیم که  از چه روش هایی می شود ویزای این کشور را اخذ کرد. برای اطلاعات بیشتر از وقت سفارت آمریکا، لطفا کلیک کنید.

 

 انواع اخذ ویزای آمریکا

 ایرانیان می توانند به چند روش برای ویزای آمریکا اقدام کنند:

 • ویزای خانوادگی
 • ویزای سرمایه گذاری
 • ویزای نخبگان
 • ویزای نیروی کار ماهر و متخصص
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای توریستی

 در ادامه هر یک از این ویزاها را شرح خواهیم داد.

 ویزای خانوادگی

 شهروندان آمریکا یا افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند می‌توانند برای خانواده ی خود ویزای خانوادگی درخواست بدهند. این افراد شامل فرزندان زیر ۲۱ سال، خواهر و برادر، همسر یا نامزد می شود. لازم به ذکر است که باید سن شما حداقل ۲۱ سال باشد و وضعیت شغلی ثابتی داشته باشید.

اگر واجد شرایط باشید باید به اداره مهاجرت آمریکا مراجعه کنید، درخواست خود را ثبت و فرم های مربوطه را تکمیل کنید. سپس، هر یک از اعضای خانواده که برای آنها درخواست ارسال شده است باید به سفارت آمریکا مراجعه کند و برای اخذ ویزای آمریکا پرونده اش را تکمیل کند.

 ویزای سرمایه گذاری

 اخذ ویزای آمریکا از طریق سرمایه گذاری یکی از مهم ترین راه های مهاجرت به این کشور است.

  افرادی که می خواهند از این راه سرمایه گذاری کنند باید حداقل یک میلیون و هشتصد هزار دلار سرمایه وارد این کشور کنند یا نهصد هزار دلار سرمایه در مناطق روستایی یا مناطقی که نرخ بیکاری در آن ها بالا است، سرمایه گذاری کنند. این مبلغ سرمایه گذاری باید دو سال باقی بماند و ده شغل برای شهروندان آمریکایی ایجاد کند.

 

بیشتر بخوانید : دریافت ویزای کانادا

 

 ویزای نخبگان

 افرادی که در زمینه هایی مانند ورزشی، تحصیلی، هنری، علمی و… مهارت خارق العاده ای دارند و سوابق درخشانی در پرونده خود ثبت کرده اند و به نوعی  نخبه هستند، می‌توانند برای اخذ ویزای آمریکا اقدام کرده و مدارک مرتبط را ارائه کنند.

 

 

اخذ ویزای آمریکا

 

 ویزای نیروی کار متخصص و ماهر

 افرادی که در شغل و حرفه خود مدرک دانشگاهی مرتبط و حداقل ۵ سال سابقه کار دارند، نیروی کار متخصص محسوب می شوند و می توانند برای اخذ ویزای آمریکا اقدام کنند.

همچنین افرادی که حرفه ای مرتبط با رشته تحصیلی خود و دو سال سابقه کار در آن زمینه دارند، نیروی کار ماهر محسوب می شوند و می توانند برای گرفتن ویزا  اقدام کنند. در هر دو حالت، اقامت دائم آمریکا را دریافت خواهند کرد.

اخذ ویزای آمریکا با ویزای تحصیلی

 اخذ ویزای آمریکا از طریق تحصیل یکی از ساده ترین راه ها برای مهاجرت این کشور است. متقاضی باید ابتدا در یکی از موسسات یا دانشگاه های معتبر پذیرفته شود و سپس برای گرفتن ویزا اقدام کند. برای دریافت ویزای تحصیلی ترکیه لطفا کلیک کنید.

 ویزای توریستی

 برای سفر به آمریکا باید ویزای توریستی داشته باشید. متقاضیان باید ابتدا به سفارت آمریکا مراجعه کنند و قصد خود را از سفر به آمریکا بگویند. از آنجایی که آمریکا در ایران سفارتی ندارد باید به یکی از کشورهای ترکیه یا امارات یا ارمنستان که نیاز به ویزا ندارند، مراجعه کرد.

نیازی نیست برای  اخذ ویزای آمریکا از طریق ویزای توریستی، مدرک  زبان ارائه دهید،  فقط لازم است ثابت شود که سوء پیشینه ندارید و تمکن مالی دارید و همچنین مدارکی که نشان دهد به کشور خود بر خواهید گشت.

 مهاجرت از طریق لاتاری

 لاتاری یا ویزای تنوع نژادی یکی از روش های اخذ ویزای آمریکا است. هدف از صدور این ویزا حفظ تنوع فرهنگی و  نژادی در آمریکا است که هر ساله قرعه کشی آن انجام می شود.

در این نوع ویزا نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی یا سوابق کاری یا مدرک تحصیلی نیست؛ اما داشتن هر یک از این ها امتیاز محسوب می شود. افرادی که در قرعه کشی برنده می شوند باید به سفارت آمریکا مراجعه کنند و مصاحبه حضوری انجام دهند.

 حرف آخر

 در این مقاله روش های مختلف برای اخذ ویزای آمریکا  مطرح و بررسی شدند.  برخلاف بسیاری از کشورها گرفتن ویزای آمریکا و مهاجرت به این کشور نسبتاً سخت و پیچیده است. اگر تصمیم دارید به آمریکا مهاجرت کنید، کارمونیا می‌تواند در این زمینه شما را راهنمایی کند تا بهترین انتخاب را انجام دهید.

 

سوالات متداول

1.انواع ویزای آمریکا کدام است؟

 • ویزای خانوادگی
 • ویزای سرمایه گذاری
 • ویزای نخبگان
 • ویزای نیروی کار ماهر و متخصص
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای توریستی

 

منبع : travel.state.gov

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.